Ogłoszenia duszpasterskie

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                             16 stycznia 2022

Msze św. w tygodniu o 17.00, w poniedziałek i sobotę o 7.00.

Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek po Mszy św.

Wykonaliśmy pierwszy etap nagłośnienia. W kościele instalacja jest gotowa. Działa, jak słychać bardzo dobrze. Otrzymaliśmy fakturę za wykonanie prac: 32.418,50.

Przed Wielkanocą planujemy wykonać drugą część nagłośnienia: na zewnątrz.

W tygodniu:

Poniedziałek – Wspomnienie Świętego Antoniego (III/IV w.), opata, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;

Wtorek – Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

Środa – Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara – głównego Patrona Diecezji. Na Mszę św. i spotkanie zapraszam kandydatów do bierzmowania z klas 8.

Piątek – Wspomnienie Świętej Agnieszki (III/IV w.), dziewicy i męczennicy.

21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

Niedziela Słowa Bożego – O poprowadzenie różańca przed Sumą proszę Różę św. Anny.

Będzie to 4 niedziela w miesiącu, w którą zwykle robimy zbiórki inwestycyjne. Rada Parafialna po Mszach św. będzie zbierać ofiary na ogrzewanie kościoła. Bardzo proszę przekazywać je  Radnym w podpisanych kopertach. Bóg zapłać.

Po niedzieli w środę 26 stycznia nowenna do św. Anny. Proszę pobierać kartki i pisać podziękowania i prośby.

Za posprzątanie kościoła w sobotę dziękuję: Mariuszowi Rudce, Katarzynie Kosydar i Andrzejowi Mosiorowi; Bóg zapłać też za ofiarę na środki czystości: 60 zł.

Za tydzień w sobotę po Mszy św. proszę ciąg dalszy kolejki. Proszę grupę o wcześniejszy kontakt z panem Kościelnym i proszę postarać się o kwiaty.

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i na konto parafialne, na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Na stolikach za ławkami wyłożone są gazety. Proszę je pobierać, może zanieść komuś, kto nie może przyjść do kościoła.

Link do przebiegu Ogólnego Synodu Biskupów w naszej diecezji : www.synodrzeszow.pl

Znaki dane ludziom przez Boga mogą odczytać ci, którzy towarzyszą Panu Jezusowi. Mając czyste serca, bądźmy zawsze blisko naszego Zbawiciela, aby On mógł bez przeszkód działać w naszym życiu.

*Do użytku wewnętrznego.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę zdrowej, miłej i błogosławionej niedzieli