Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 września 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziś dzień poświęcony Patronce naszej Parafii: św. Annie. Po sumie odbędzie się uroczysta nowenna z procesją wokół kościoła. Przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. Łukasz Hendzel.
We wszystkich kościołach w Polsce są dziś badania statystyczne (liczenie wiernych). Celem badań jest pozyskanie danych odnośnie wiernych, którzy uczęszczają na niedzielną Mszę Świętą oraz przystępują do Komunii Świętej.

Tydzień temu odbyła się zbiórka do puszek na Radio Via. Ministranci uzbierali 361 zł. Pieniądze te przekazano do Radia. Bóg zapłać.
Ks. Wojciech dziękuje uczestnikom Odpustu przy Krzyżu III Tysiąclecia. Pielgrzymom którzy przyszli pieszo drogą krzyżową, Paniom z Kół Gospodyń i Strażakom z Checheł i Okonina oraz wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystości. Więcej na stronie internetowej Krzyża.

Kancelaria parafialna jest czynna: poniedziałek, środę i piątek po Mszy św.
Msze święte w tygodniu o 18.00, w poniedziałek o 7.00.

W tygodniu
Poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego A Paulo, Kapłana.

Wtorek – Wspomnienie św. Wacława Męczennika. Do spowiedzi od godz. 17.00 zapraszam uczniów klas 4, 5 i 6.
O godzinie 15:00 zachęcam do włączenia się w międzynarodowe wydarzenie duszpasterskie „ISKRA MIŁOSIERDZIA” – czyli odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast i wsi. W godzinie miłosierdzia zapraszam do kościoła na modlitwę koronką.

Środa – Wspomnienie św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Do spowiedzi od godz. 17.00 zapraszam uczniów klas 7. Proszę, żeby kandydaci do bierzmowania zostali na Mszę św. Po Mszy św. będzie dla nich spotkanie.

Czwartek – Wspomnienie św. Hieronima, Kapłana Doktora Kościoła. Do spowiedzi od 17.00 zapraszam uczniów klas 8 i ponadpodstawowych.

Pierwszy Piątek – Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Od 9.00 odwiedziny chorych. O 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy oraz spowiedź dorosłych. O 18.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa z Aktem Oddania, zakończenie Adoracji i Msza św., a po niej rozpoczęcie nabożeństw październikowych. Proszę, żeby dzieci na Pierwszy Piątek były już wyspowiadane.
To pierwszy dzień października. Zapraszam wszystkich Parafian do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych. Szczególne zaproszenie kieruję w stronę dzieci i młodzieży. Na różańcu będziemy modlili się codziennie po Mszach św., a w niedziele po sumie.
Po Mszy św. będzie wręczenie dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. różańców i spotkanie z rodzicami tych dzieci.

Pierwsza Sobota – Wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Po Mszy św. różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny i zmiana tajemnic różańcowych. Na stoliku z gazetami będzie puszka, do której będzie można złożyć ofiarę na Radio Maryja.
Na Mszę św. i różaniec zapraszam Radę Parafialną. Proszę Państwa z Rady o poprowadzenie różańca, a po nabożeństwie zapraszam na spotkanie w kościele.

Niedziela – Pierwsza w miesiącu. O poprowadzenie różańca przed sumą proszę Różę Matki Bożej Różańcowej. Składka przeznaczona będzie na cele diecezjalne.
Po Mszach św. Radni Parafialni zbierać będą ofiary na cele parafialne. Proszę im je przekazywać w podpisanych kopertach. Proszę o ofiarność na rzecz Parafii i z góry dziękuję.

Za sobotnie posprzątanie kościoła, piękną dekorację kwiatową i uprzątnięcie ogródka koło kościoła dziękuję: Marii Zawadzkiej, Danucie Rachwał, Agacie Kluj, Katarzynie Stachnik i Jolancie Rusin; Bóg zapłać też za ofiarę na środki czystości: 50 zł.
Na następne sprzątanie w sobotę po Mszy św. proszę ciąg dalszy kolejki. Proszę wcześniej przed sprzątaniem, w tygodniu, kontaktować się z Panem Kościelnym. Proszę też tą grupę o przygotowanie dekoracji na miesiąc różańcowy.
Dziękuję za produkty żywnościowe ofiarowane na plebanię.
Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i na konto parafialne, na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Na stolikach za ławkami wyłożone są gazety. Proszę je pobierać, może zanieść komuś, kto nie może przyjść do kościoła …

10 X, będzie obchodzony 21 DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Z Dniem Papieskim ściśle związana jest budowa tzw. żywego pomnika św. Jana Pawła II, którym są uzdolnieni chłopcy i dziewczęta pochodzący z niezamożnych rodzin. Z tej racji prowadzona jest zbiórka do puszek na fundusz papieski.

Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza we wrześniu i październiku na filmy: 1) „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” oraz: 2) „Fatima”. Istnieje możliwość organizacji seansów grupowych dla parafii. Informacje pod numerem telefonu: 885 100 082. Plakaty o filmie „Fatima” zostaną przesłane w przyszłym tygodniu.

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Rzeszowskiej ogłasza nabór do Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego. Dokumenty należy składać do 2 października 2021 r. w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. Informacje szczegółowe znajdują się na przesłanych plakatach oraz na stronie: http://www.rodzina.diecezja.rzeszow.pl

Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości i Osób Uzależnionych zachęca do studiów podyplomowych z zakresu ” Profilaktyka, terapia uzależnień i poradnictwo”. Szczegóły na plakacie.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki Rzeszowski Teatr Muzyczny „Olimpia” serdecznie zaprasza na spotkanie w Filharmonii w Rzeszowie 30 września 2021 r. o godz.16.30 pt. „Moniuszko nasz współczesny” oraz o godz.18.00 na operę komiczną pt. „La serva padrona” czyli „Służąca panią”.
*Do użytku wewnętrznego.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę zdrowej, miłej i błogosławionej niedzieli
i pięknego tygodnia.
Ks. Proboszcz Grzegorz Kamiński