Ogłoszenia duszpasterskie

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                 26 czerwca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziś 26 dzień miesiąca. Po Sumie uroczysta Nowenna ku czci Patronki naszej Parafii, z procesją różańcową wokół kościoła.

To też czwarta niedziela miesiąca – inwestycyjna. Po Mszach św. Radni Parafialni zbierają ofiary na cele inwestycyjne w Parafii. Proszę je im przekazywać w podpisanych kopertach.

Msze św. w tygodniu o 18.00.

Kancelaria parafialna czynna w wtorek i środę po Mszy św.

W tygodniu:

Poniedziałek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy.

Wtorek – Wspomnienie świętego Ireneusza (ok. 130-202), biskupa i męczennika.

Do spowiedzi od godz. 17.00 zapraszam uczniów klas 4, 5 i 6.

Środa – 29 czerwca przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Do spowiedzi od godz. 17.00 zapraszam uczniów klas 7.

Czwartek – Zakończenie nabożeństw czerwcowych.

Do spowiedzi od 17.00 zapraszam uczniów klas 8 i ponadpodstawowych.

Pierwszy Piątek – Od 9.00 odwiedziny chorych. O 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy oraz spowiedź dorosłych. O 17.45 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa z Aktem Oddania, zakończenie Adoracji i Msza św. Proszę, żeby dzieci na Pierwszy Piątek były już wyspowiadane.

Pierwsza Sobota – O 18.00 Msza św; po niej różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny i zmiana tajemnic różańcowych. Na stoliku z gazetami będzie puszka, do której będzie można złożyć ofiarę na Radio Maryja.

Niedziela – Pierwsza w miesiącu, adoracyjna, składka przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Rzeszowie. O poprowadzenie różańca przed Sumą proszę Różę św. Jana Pawła II.

Pod Krzyżem III Tysiąclecia o 15.00 Msza św.

Za sobotnie posprzątanie kościoła dziękuję: Halinie Mazur, Annie Kaczor, Agnieszce Szparze i Grażynie Michoń. Bóg zapłać też za złożoną ofiarę na środki czystości 100 zł.

Za dekorację kwiatową dziękuję nowożeńcom.

W sobotę na 7.30 do sprzątania kościoła zapraszam ciąg dalszy kolejki. Proszę postarać się o kwiaty.

Nowożeńcom dziękuję za szyszki weselne.

Dziękuję za produkty żywnościowe i spożywcze ofiarowane na plebanię.

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i na konto parafialne, na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Na stolikach za ławkami wyłożone są gazety. Proszę je pobierać.

*Do użytku wewnętrznego.

Wszystkim Parafianom i Gościom, solenizantom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

SŁOWO PRZED ROZESŁANIEM

Wakacje dają nam jeszcze więcej możliwości spotkania z Panem Bogiem na Mszy Świętej. Warto dobrze wykorzystać ten czas, aby odpowiedzieć na powołanie i zbliżyć się jeszcze bardziej do Pana Jezusa.

Ks. Proboszcz Grzegorz Kamiński

Ogłoszenia dodatkowe

Zapraszamy do udziału w 45 Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 4-13 sierpnia br. pod hasłem „Posłani z Maryją”. Istnieje możliwość pielgrzymowania w formie tradycyjnej (10 dni w drodze) lub sztafetowej (1 wybrany dzień). Zapisy przez formularz internetowy, który znajduje się na stronie internetowej http://www.pielrzymka.rzeszow.pl. Rozpoczęcie pielgrzymki 4 sierpnia o godz. 6.30 przy kościele farnym w Rzeszowie.

Proszę śledzić grupę św. Barbary na Facebooku, tam jest możliwość kontaktu z księdzem Przewodnikiem. Jest też prośba, żeby zgłosili się chętni do grupy śpiewającej.

Caritas Diecezji Rzeszowskiej włączając się w ogólnopolską akcję, przekazuje oryginalne kartony w ramach „Paczki dla Ukrainy”. Są to kartony z logo Caritas, które parafianie mogą wziąć i wypełnić konkretnymi produktami zaproponowanymi na dołączonej liście (w gablocie) z długim terminem przydatności. Kartony te są w kruchcie. Taką wypełnioną paczkę trzeba przynieść do kościoła, skąd zostanie odebrana i wysłana na Ukrainę. Jeśli ktoś chce można też taką paczkę samodzielnie wysłać na Ukrainę. Zachęcam do włączenia się w tę formę wsparcia – tak bardzo potrzebną, zwłaszcza dla osób, które pozostały na Ukrainie.

W dniach 1-2 lipca br. odbędzie się, jak każdego roku, ogólnopolska pielgrzymka nauczycieli na Jasną Górę. W tym roku nauczyciele z całej Polski będą pielgrzymować już po raz 85. Hasłem pielgrzymki są słowa: ,,Błogosławiona Natalia Tułasiewicz – Patronką Nauczycieli Polskich”. Parafia farna organizuje wyjazd do Częstochowy. Zapisy u ks. Sławomira Lubasa.

Referat Misyjny zaprasza dzieci i młodzież do udziału w wakacyjnych turnusach „Misyjne Wakacje”. Szczegółowe informacje na stronie http://www.misje.rzeszow.pl

Ruch Apostolstwa Młodzieży w czasie wakacji zaprasza do uczestnictwa w rekolekcjach wakacyjnych, które odbędą się w Międzybrodziu Żywieckim i Majdanie Sopockim. Zapraszamy uczniów klas podstawowych po 7 i 8 klasie, szkół średnich i studentów. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie http://www.ramrzeszow.pl.

Duszpastersko Liturgicznej Służby Ołtarza w czasie wakacji zaprasza do uczestnictwa w turnusach wakacyjnych, które odbędą się w wyremontowanym domu rekolekcyjnym w Kotanii. Szczegółowe informacje na stronie http://www.lso.rzeszow.pl

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej (KSM), wychodząc naprzeciw potrzebom aktywnego spędzenia wakacji, wypełnionego przygodami i czasem spędzonym z Bogiem, organizuje turnusy wakacyjne dla dzieci i młodzieży oraz kurs przedmałżeński. Więcej informacji i zapisy na stronie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej: https://ksm.rzeszow.pl/wakacje-z-bogiem-2022/

Bądź na fanpage Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży: https://tiny.pl/96fs2